Lezitali Tarifler

Lezita Döner Dürüm

Yufkayı düz bir zemine yayıp artı şeklinde 4’e kesin. Biberlerin sap kısımlarını kesip...

Hayatın Lezzeti…

"Kadınsı, melodik, dinlendirici, modern, bilgili, okşayıcı, yenilikçi, lezzetli, kaliteli"

Tüketiciler Lezita isminin çağrışımlarını böyle tanımlıyor. Büyüklerimiz ismi ile müsemma derler ya; kendi de ismi gibidir, başka söze hacet yok anlamında. İşte Lezita aynen böyle, "ismi ile müsemma"bir marka.

Çünkü Lezita "Hayatın Lezzeti"ne inanan, yaşamı tüm lezzetleriyle, renkleriyle yaşamak gerektiğini savunan, bu nedenle de tüketicilerin hayatına lezzet katmak amacıyla bir dünya yaratan bir marka.

O zaman Lezita Dünyasına Hoş Geldiniz.

Dünya Standardında Et Entegre Tesisi

Lezita 2006 yılında İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde arkasında köklü bir geçmişle dünyaya geliyor. Yem sektöründe Türkiye’nin ilk ve lider firması olan Abalıoğlu kırk yıllık sanayi ve girişimcilik tecrübesini gıda sektörüne Lezita markası ile taşıyor. Abalıoğlu kültürü içinde yer alan sanayicilik ruhu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Abalıoğlu’nun anlatımı ile "arabanın bagajından köy kahvelerinde üreticilere satmaya çalıştığı yemden"Türkiye’nin en büyük et entegre tesisine giden sonsuz yolculukta onlara rehberlik ediyor. Yemden damızlık yumurta ve civciv üretimine, sözleşmeli yetiştiricilikten et üretimine kadar tam bir entegrasyon içinde çalışan Abalıoğlu’nun yatırımcılık zihniyeti Lezita markasının "en"lerle birlikte doğmasına yol açıyor. Böylece toplam 100.000 metre karelik alanı ile ülkemizin en büyük, üretimde geliştirilen en son teknolojilere sahip ve en hijyenik Et Entegre Tesisi Türkiye’ye kazandırılmış oluyor.

Sağlıklı, Kaliteli ve Lezzetli…

Bu kavramlar Lezita’nın tüm faaliyetlerinin özünü oluşturmaktadır. Sağlık ve hijyen hiç şüphesiz gıda sektörünün vazgeçilmezidir. Toplum sağlığındaki büyük sorumluluğunun bilincinde olan Lezita bu kavramları yaşam felsefesi haline getirmiş ve üretim tesisinden pazarlama zincirlerine kadar her aşamada kaliteyi en üst seviyeye çıkartmıştır. Bu misyonla faaliyetlerini AB kriterleri doğrultusunda sürdüren Lezita’da bio güvenlik önlemleri her noktada en üst seviyede uygulanmakta ve Lezita sahip olduğu son teknolojilerle sektörde farklılık ve üstünlük yaratmaktadır.

Geleneksel Tatlar, Çağdaş Yöntemler…

Lezita hayatın lezzetine bir lezzet daha katmak istiyor. Yaşamı kolaylaştırmayı, pratikleştirmeyi amaçlıyor. Ama bunu yaparken hayatınızın lezzeti eksilmesin, yaşam kaliteniz azalmasın istiyor. Bunun için de taze piliç etinden şarküteriye, dört dakikada pişirmeye hazır hale gelen pratik ürünlerine kadar sunduğu tüm ürünlerinde kaliteye, doğallığa ve lezzete önem veriyor. Geleneksel damak tadımız bozulmasın, annelerimizin marifetli ellerinin tadı sofralarımızdan eksilmesin diye en taze ve doğal malzemeleri kullanıyor ve modern yöntemlerle geleneksel pişirme yöntemlerini harmanlıyor.

Hayatın Lezzetine; Lezita Dünyasına Hoş Geldiniz...

iGOA
  • but-gonder

Lezita buraya girdiğiniz bilgilerin -yasal kovuşturmalar hariç- 3. partiler ile paylaşılmayacağını garanti eder. Bu bilgiler sadece e-posta adresinize Abalıoğlu Grup Şirketlerinin tanıtım e-postalarını ve süreli yayınlarını göndermek için kullanılacaktır.